pondelok 17. októbra 2016

Market wallet

Nedávno sa nám tu objavil jeden jednoduchý pre pánov návod na snapsack. Dnes pre zmenu po dlhšom čase opäť čosi pre dámy. Nie je to nič pompézne, avšak s trochou šťastia poteší najmä dámy, ktoré nie sú v zvlášť blízkom kontakte s reenactmentom 18. storočia. Na obrazových prameňoch z tohto obdobia je taška nazývaná market wallet pomerne často zobrazená.  

Na maľbách či rytinách zo 17. storočia sa tieto tašky hľadajú síce trochu ťažšie, napriek tomu tí s pozornejším okom ich niekoľko nájsť určite dokážu.

The Thames at Richmond with the Old Royal Palace, 1620 

Vzhľadom k tomu, že návodov na výrobu na túto tašku je na webe dostatok, navyše sú skutočne nenáročné, dnes od nás žiadny nečakajte. Namiesto toho niekoľko fotiek z premiérového skúšania  Baškinej martket wallet počas nedávneho šípkobrania. Je vyrobená z niekdajšieho slamníku zo silného ľanu, práca na nej zabrala skutočne len pár chvíľ a výsledok stojí ozaj za to. Nielenže taška funguje a je schopná uniesť pomerne veľa batožiny, ale tiež sa celkom pohodlne nosí, obzvlášť prehodenie cez rameno je výhodné v prípade vyššej hmotnosti. A ako bonus, vzhľadom k svojmu rozmeru a konštrukcii z nej v stave núdze môže byť skvelý minislamník alebo maxivankúš!

 Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára