streda 8. mája 2019

Georg Erdhart opäť vstupuje do armády!

Svetlo sveta po dlhom čase uzrel ďalší diel seriálu Erdhart 1645, na ktorom sa s Baškou autorsky podieľame. Tentoraz sa v texte Tomáša Kocha dozviete čosi málo o ľuďoch a ich motivácii pre vstup do armády. 

Scény z rakúskeho mestečka Aschach na Dunaji boli nafotené na nádvorí Múzea v Červenom Kláštore na severe Slovenska. Paradoxne, len asi 50 metrov od brán múzea tečie rieka nazvaná Dunajec. Autorom fotorafií je Michal Starky Starinský, ktorému mimo režiséra jednotlivých scén a autora textu v jednej osobe Toma asistovala ako ďalší pár očí s fotografickým vnímaním reality práve Baška. 

Samotné fotenie prebiehalo v čase tohtoročnej najkrutejšej zimy a mimo obrovského množstva snehu na samotnom nádvorí potrápil účastníkov fotenia aj celkom zdatný severský mráz hlboko po nulou. HLBOKO!

Ak ste zvedavý na ďalšie sprievodné fotografie a nedajbože i na kvalitný a obohacujúci text, ten nájdete v kapitole nazvanej Životné zmeny.

A na čo sa môžete tešiť v ďalšej kapitole Georgovho života? No, na programe bude obliehanie jedného neslávne známeho mesta...
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára