štvrtok 25. októbra 2018

Georg Erdhart vyrazil do sveta!

Azda si ešte spomeniete na pred dlhým časom zverejnenú prvú klapku seriálu In diesem Jahr 1645, ktorú sme s Tomášom Kochom oznámili pred ozaj dlhým časom. Tak pre všetkých majiteľov slonej pamäte máme jednu dobrú správu: úvodná epizóda nášho seriálu je na svete! Okrem obsiahleho Tomovho textu venovaného hazardu a vojenskému právu tam máte možnosť zhliadnuť aj skutočne nádherné fotografie...


No a spolu s úvodnou epizódou príchádza hneď niekoľko zmien a inovácií...

V prvom rade sme zmenili pôvodné meno seriálu na praktickejší a ľahšie sa pamätajúci názov Erdhart 1645 a časť pôvodného názvu In diesem Jahr sme odsunuli "iba" do roviny podnázvu.

Ďalšou o čosi zásadnejšou novinkou je spustenie webu www.tricetiletavalka.cz, na ktorom náš seriál úplne jednoducho nájdete. Okrem neho tam však budeme publikovať aj všetko ostatné, o čo v rámci Tridsaťročnej vojny "zakopneme", resp. sme už "zakopli". V preklade to vlastne znamená, že tam budeme nahadzovať nové, ale i staršie a upravené články zamerané práve na túto zaujímavú etapu našej histórie, čím vlastne zjednotíme náše aktivity a úsilie pod jednou strechou. 

S tým však súvisí aj obmedzenie činnosti na tomto blogu, ktorý tak bude ochudobnený o dianie venované Tridsaťročnej vojne, presmerovanej na nový web. Na druhej strane tak dostanú priestor nové, prípadne doteraz neprezentované "projekty" z iných, blízkych i vzdialenejších období. No áno, nevieme čo so sebou...

Momentálne sme v štádiu vychytávania chýb a preto budeme vďační za každý postreh a podnet z vašej strany, ktorý by nám pomohol tieto odstrániť prv, než spustíme aj anglickú verziu seriálu. Rovnako tak oceníme aj váš názor na úvodnú epizódu samotnú, každá spätná väzba je pre nás dôležitá.

Za vašu pomoc vám vopred ďakujeme.

Olaff a Tom

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára